Kineziologie pro domácí mazlíčky

Řešit pomocí One Brain lze každý problém, který umíme pojmenovat, například:

– následky špatného zacházení se zvířetem,

– psychické následky po úrazech, nehodách či po konfliktech mezi zvířaty,

– strachy ze střelby a petard,

– strach ze stísněných prostorů, z odloučení, z cestování,

– poruchy chování při péči o mláďata,

– odstranění stresu zvířat po dlouhé a náročné přepravě nebo po náročných soutěžích

– u fyzických onemocnění jako podpora léčby, která vede k urychlení hojení a celkové regenerace

- nezájem o jídlo či hry a společnost

- epilepsie

- agresivita

- kousání, drbání

- očkování


Při práci se zvířaty je One Brain stále téměř neznámý a přitom účinný terapeutický přístup. Zjednodušeně se dá práce se zvířecím klientem přirovnat k sezení u humánního psychologa, který pracuje s emocionálními prožitky a zároveň provádí cílenou práci s tělem klienta. Každý okamžik života se totiž určitým způsobem zapisuje do paměti těla a do specializovaného orgánu – mozku. 

Zvířata mají svůj emocionální život, který nelze popřít. Jsou více než jen vyšší živočichové jednající pouze na úrovni základních reflexů, pudů a instinktů. Jasně cítí a umějí vyjádřit strach, hněv, žal, radost, smutek, úzkost. Emoce se mohou přenášet z jednoho zvířete na druhé, případně na celou skupinu zvířat.

Z toho také plyne, že i zvířata mají traumatizující zkušenosti, které v nich zanechávají následky. Ne vše u zvířat stejně jako u lidí vyřeší čas a převýchova. Nejprve musíme uvolnit v podvědomí ukrytou a nezpracovanou emocionální bolest a pak je možná změna postoje k prožitému.

Tím, že nám zvířata dělají společnost, s námi sdílejí mnohé citové záležitosti. Vzájemně se emocionálně ovlivňujeme. Čím je vztah mezi člověkem a jeho zvířetem hlubší, tím hlubší je vzájemné sdílení a přenos emocí. Na základě této skutečnosti funguje fenomén přenosu pocitů a emocí, s nímž pracuje One Brain při práci se zvířaty. Nepracuje se přímo se zvířetem, ale s jeho páníčkem, nebo přesněji řečeno, s člověkem, který je ochotný být prostředníkem pro emoce zvířete a projít s důvěrou tímto procesem za ně.

Tento fenomén je možný díky funkci a téměř neuvěřitelné schopnosti naší pravé části mozku, naší pravé hemisféry. Díky ní vnímáme přítomný okamžik a každou prožitou událost podle toho, jak voněla, jak byla teplá, jakou měla barvu, jaká byla na omak, jak jsme ji vnímali sluchově, jaký jsme měli z daného okamžiku pocit. Pravá hemisféra vnímá vše bez hranic, jako jeden celek. To znamená, že pravá hemisféra nerozděluje na "moje" a "tvoje" emoce, ale vnímá emoci jako jednu, bez určení komu "patří". Pravá hemisféra dokonce nevnímá fyzické ohraničení těla. V této části mozku jsme schopni přejímat pocity, emoce a myšlenky kohokoli. Děláme to běžně, aniž jsme si toho vědomi, a právě tohoto fenoménu se využívá při práci se zvířaty.

Jsme schopni se natolik vcítit do svého zvířecího přítele, že dokážeme pociťovat, kdy je našemu kamarádovi těžko, kdy je smutný, kdy ho něco bolí, kdy je nervózní, zlostný. Stejně tak i on cítí naši emocionální nebo fyzickou nepohodu a reaguje na ni.

Bachovy esence pro zvířata

Bachovy květové esence pomáhají nejen lidem, ale také zvířatům. Jsou používány chovateli domácích mazlíčků. Psi, kočky, koně a další zvířata mají stejně jako lidé svůj charakter a emoce, jako strach, žárlivost, agresivita, smutek, stesk po domově, majetnickost, plachost apod.

Použití Bachových esencí je podobné jako u lidí. Esence můžeme podat přímo, nebo je nakapeme do vody k pití či žrádlo do misky, pamlsek, případně potřeme tlamičku, tlapku zvířátka. 

Bachovy esence testujeme a vybíráme za pomoci majitele zvířete a to pomocí svalového testu.

Viola Kalousová-specialista | © 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!