NÁPRAVA PORUCH UČENÍ U DĚTÍ

Máme i děti, jako já, které mají těžkosti při psaní, čtení, počítání, nebo si pletou a zaměňují písmena a číslice. Jiné děti se zase trápí na hodinách kreslení, matematiky, tělesné výchovy, případně jsou zakřiknuté nebo právě naopak hyperaktivní. I přes velmi příznivé podmínky ve škole a v rodině jejich výsledky neodpovídají očekávání. Vysvětlení problému a jeho řešení najdete v kineziologii - systém jednotného mozku. Název metody je odvozen od ideálního fungování mozku, ve kterém pravá a levá mozková hemisféra dokonale spolupracují. Ve stresových situacích, které nás provázejí od prenatálního vývoje a porodu, přes dětství až do dospělosti, se může odpojit 75 i více procent mozku. Pak máme pocit bezmocnosti, ztratí se naše kreativní logika a nejsme schopni správně jednat. Opakujeme přitom stále stejné, staré, destruktivní a neproduktivní reakce. Vzniklá negativní reakce způsobí zablokování energetického proudění na úrovni mozku a následně v odpovídajících částech těla. Výsledkem mohou být různé typy tělesných a duševních problémů, například: bolesti hlavy, zad, obezita, alergie, různé typy závislostí, fóbie, problémy v mezilidských vztazích a další. Co nás ale v souvislosti s problémy dětí nejvíc zajímá a čím se systém One Brain zabývá, je dyslexie.

Příčinou téměř všech případů je emocionální trauma, nebo stres, který je tak intenzivní, že následkem strachu, bolesti anebo strachu z bolesti si jedinec naprogramuje do mozku "slepé skvrny" na své určité schopnosti. Od této chvíle po celý život popírá existenci těchto svých schopností. Buněčná paměť těla člověka eviduje všechny informace o každém energetickém bloku. Kineziolog vhodnou korekcí pomáhá klientovi s odstraněním příslušného bloku tak, aby byl klient schopen využívat celý potenciál svého mozku, když se dostane do situace, která se podobá stresové. Pomocí kineziologie můžeme velmi lehce určit příčinu stresu a jeho emocionální dosah, odstranit strach nebo bolest ze vzpomínky na danou situaci a navodit normální, účinný neurologický tok.

Co můžeme zastavit:

 • odstranit stres v souvislosti nejen se čtením, psaním,
 • zapamatování si čteného textu,
 • nervozita z testu,
 • zkoušení,
 • tréma,
 • strach z návštěvy lékaře,
 • strach oznámit rodičům špatnou známku,
 • nedorozumění se spolužáky,
 • jakýkoliv nepříjemný pocit (strach, smutek, hněv.....),
 • šilhání, unavené oči,
 • orientace v prostoru,
 • koordinace pohybů,
 • vady řeči,
 • špatné usínání, noční můry a další.

Často kladené otázky

Zaujala vás tato terapie? Přemýšlíte, že byste ji vyzkoušeli, ale potřebujete zodpovědět nějaké otázky?

Budu v hypnóze?

NE NEBUDETE. Po celou dobu terapie je klient při plném vědomí a veškeré dění si koriguje sám dle vlastního uvážení. Nebudete ani ležet. Terapie probíhá v sedě.


Jak dlouho terapie trvá?

První schůzka je vždy delší, trvá přibližně 1,5 hodiny, další jsou dlouhé 0,45-1 hodiny.


Jde o terapii se psy?

NE. Terapie se psy se nazývá CANIS terapie.


Jde o nějakou magii?

NE. Nejedná se o práci s kyvadlem či věštení budoucnosti. Nejedná se ani o hypnózu ani regresi do minulých životů. Kineziologie je odvozená od slova kineze, neboli pohyb (deltových svalů na předloktí)


Stačí mi jedna schůzka a je vyřešeno?

Bohužel NE. Velice bych vám přála, aby tomu tak bylo, a některým jedincům se po první terapii velmi uleví. Nicméně aby byl efekt dlouhodobý, je potřeba 2-3 sezení.


Může kineziologické sezení absolvovat dítě do 6 let?

Může, ale většinou je to tak, že s malými dětmi terapeut pracuje skrze matku. Děti až do 8 let jsou s matkou velmi úzce spojeny, tudíž některé potíže nemusí být jejich, ale maminky. Když se zharmonizuje maminka, pominou i potíže u dítěte.


Mohu na kineziologii v těhotenství?

ANO. Těhotenství není překážkou. Váš mozek dokáže posoudit, jaké informace může "pustit", aby pro vás nebyly citlivé, tudíž nemusíte mít obavu, že by vaše děťátko utrpělo nějaké trauma

Buďte zdraví

Viola Kalousová-specialista | © 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!