NÁPRAVA PORUCH UČENÍ U DĚTÍ

Jsou děti, včetně mých, které se potýkají s problémy při čtení, psaní, počítání, nebo dokonce zaměňují a mísí písmena a čísla. Některé děti mají potíže během hodin kreslení, matematiky, tělocviku, mohou být introvertní nebo naopak hyperaktivní. I když jsou ve škole a doma ideální podmínky, jejich výkony nejsou na úrovni očekávání. Vysvětlení a řešení těchto problémů lze nalézt v kineziologii - systému jednotného mozku. Název tohoto přístupu pochází od optimálního fungování mozku, kde pravá a levá hemisféra spolupracují harmonicky. V napjatých situacích, které nás doprovázejí od prenatálního stadia a porodu, přes dětství až do dospělosti, může být až 75 procent nebo více mozku vypnuto. Poté se cítíme neschopni, ztrácíme kreativní logiku a nemůžeme se správně rozhodovat. Stále znovu reagujeme na stejný, staromódní, škodlivý a neefektivní způsob. Tato negativní odpověď způsobuje přerušení energetického toku v mozku a následně v souvisejících částech těla. Může to vést k různým formám fyzických a psychických problémů, jako jsou: bolesti hlavy, bolesti zad, obezita, alergie, různé formy závislosti, fobie, problémy v mezilidských vztazích a podobně. To, co nás však v kontextu dětských problémů nejvíce zajímá a čím se One Brain zabývá, je dyslexie.

Emocionální trauma nebo intenzivní stres, který vyvolává strach, bolest nebo obavu z bolesti, je za téměř všemi situacemi, kdy jednotlivec vytvoří v mozku "slepé místo" pro jeho konkrétní dovednosti. Toto popírání existence těchto schopností pokračuje po celý život. Lidské tělo má buněčnou paměť, která uchovává informace o každém energetickém bloku. Kineziolog může klientovi pomoci odstranit daný blok vhodnou korekcí, aby mohl využívat celý mozkový potenciál, když se ocitne v situaci podobné stresové. Kineziologie nám umožňuje snadno určit příčinu stresu a jeho emocionální dopad, odstranit strach nebo bolest spojené s danou vzpomínkou a obnovit normální a účinný neurologický tok.

Co můžeme zastavit:

 • odstranit stres v souvislosti nejen se čtením, psaním,
 • zapamatování si čteného textu,
 • nervozita z testu,
 • zkoušení,
 • tréma,
 • strach z návštěvy lékaře,
 • strach oznámit rodičům špatnou známku,
 • nedorozumění se spolužáky,
 • jakýkoliv nepříjemný pocit (strach, smutek, hněv.....),
 • šilhání, unavené oči,
 • orientace v prostoru,
 • koordinace pohybů,
 • vady řeči,
 • špatné usínání, noční můry a další.

Často kladené otázky

Zaujala vás tato terapie? Přemýšlíte, že byste ji vyzkoušeli, ale potřebujete zodpovědět nějaké otázky?

Budu v hypnóze?

NE NEBUDETE. Po celou dobu terapie je klient při plném vědomí a veškeré dění si koriguje sám dle vlastního uvážení. Nebudete ani ležet. Terapie probíhá v sedě.


Jak dlouho terapie trvá?

První schůzka je vždy delší, trvá přibližně 1,5 hodiny, další jsou dlouhé 0,45-1 hodiny.


Jde o terapii se psy?

NE. Terapie se psy se nazývá CANIS terapie.


Jde o nějakou magii?

NE. Nejedná se o práci s kyvadlem či věštení budoucnosti. Nejedná se ani o hypnózu ani regresi do minulých životů. Kineziologie je odvozená od slova kineze, neboli pohyb (deltových svalů na předloktí)


Stačí mi jedna schůzka a je vyřešeno?

Bohužel NE. Velice bych vám přála, aby tomu tak bylo, a některým jedincům se po první terapii velmi uleví. Nicméně aby byl efekt dlouhodobý, je potřeba 2-3 sezení.


Může kineziologické sezení absolvovat dítě do 6 let?

Může, ale většinou je to tak, že s malými dětmi terapeut pracuje skrze matku. Děti až do 8 let jsou s matkou velmi úzce spojeny, tudíž některé potíže nemusí být jejich, ale maminky. Když se zharmonizuje maminka, pominou i potíže u dítěte.


Mohu na kineziologii v těhotenství?

ANO. Těhotenství není překážkou. Váš mozek dokáže posoudit, jaké informace může "pustit", aby pro vás nebyly citlivé, tudíž nemusíte mít obavu, že by vaše děťátko utrpělo nějaké trauma

Buďte zdraví

Viola Kalousová-specialista | © 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!