Co jsou Bachovy esence?

Bachovy květové esence mají schopnost jemně harmonizovat člověka a poskytnout podporu v těžkých chvílích při zvládání intenzivních emocí. Tato jemná podpora má velký dopad. Přináší sebepoznání, relaxaci a klid. Bachova terapie konkrétně přináší zlepšení atmosféry a komunikace v rodinném prostředí. Postupným uklidněním dětí dochází k úlevě pro všechny zúčastněné. Je to jako odlupování vrstev cibule. Bachovy esence dokážou odhalit a rozpustit mnoho těchto vrstev. 

Konkrétně mohu zmínit esenci z rostliny Netýkavka (Impatiens), což je výjimečný produkt, který pomáhá dětem, které se projevují netrpělivostí a hyperaktivitou, a které mohou mít náhlé výbušné reakce hněvu. Tyto děti se často projevují rychlostí a impulzivitou. Hlavními problémy jsou vysoké vnitřní stresy, netrpělivost a prudké, rychlé změny emocí (rychlé uvolňování adrenalinu). Použitím této esence dochází ke změně energetické rovnováhy - vytváří se silnější spojení s okolím.

Je důležité tuto esenci užívat dlouhodobě.

Během terapie podle Bacha obdržíte svůj vlastní mix esencí, který je připraven z 6-7 různých esencí na míru. Některé z těchto esencí mohou být hojnější, jiné méně, ale společně tvoří naprosto unikátní kombinaci, přesně podle vašich potřeb.

Jak Bachovy kapky působí?

Bachovy esence ovlivňují emocionální stav, který přináší harmonii a také zmírňuje jeho fyzické nepohodlí. Je to absolutně individuální záležitost. Existuje možnost vytvořit až 293 000 000 unikátních kombinací Bachových esencí.

Jak užívat Bachovy kapky?

Nemusíte striktně dbát na konkrétní časový interval mezi podáním dávek. Pokud je to nezbytné, odstup mezi dávkami by měl být alespoň 1 hodinu.

Nevím, kolik dávek za den jsem užil(a). Mohu užívat i častěji?

Bachovy esence můžete konzumovat podle potřeby častěji než čtyřikrát za den. Jestliže si nejste jisti počtem dávek, je lepší vzít více než méně. Předávkování těmito kapkami není možné.

Lze Bachovy kapky předávkovat a mají vedlejší účinky nebo jsou návykové?

Bachovy kapky jsou naprosto bezpečné. Nelze se jimi předávkovat, nevytvářejí závislost a nemají žádné nežádoucí účinky. Jsou to výrobky z přírody.

Mohou se Bachovy kapky užívat s jinými léky nebo přípravky?

Bachovy esence můžete kombinovat s jakýmikoli léky (včetně antidepresiv), suplementy, homeopatickými léky, bylinami apod. Jsou kompatibilní prakticky se vším.

Kdo může Bachovy kapky užívat?

Bachovy esence mohou konzumovat všichni. Nejmenší děti, očekávající matky, matky kojící, dospělí, ženy v menopauze a rovněž starší lidé. Stejně tak všechna domácí zvířata - psi, kočky, papoušci, koně...a dokonce i rostliny (především ty v interiéru).

Jak dlouho Bachovy kapky vydrží?

Doba použitelnosti Bachových kapek je 6 měsíců. Když nejsou kapičky uchovávány v alkoholu, je jejich doba použitelnosti pouze 1 měsíc.

Za jak dlouho spotřebuji kapky ve 30ml lahvičce?

Pokud budete 4 krát denně užívat 4 kapky, bude láhev vyčerpána zhruba za 1 měsíc.

Nechci mít kapky, které jsou konzervovány alkoholem!

Pokud si to přejete, můžeme vytvořit kapky bez přídavku alkoholu. Tyto kapky mají dobu použitelnosti pouze 1 měsíc a je nutné je skladovat v chladném prostředí!

Jak se zbavím alkoholu v kapkách?

Bezalkoholový nápoj můžete připravit tím, že do 1 decilitru vody přidáte 4 kapky. Alternativně můžete 4 kapky přidat do horké vody a pak nechat vychladnout.

Za jak dlouho kapky účinkují?

Efekt kapek je okamžitý. Mají velmi jemný vliv. V závislosti na citlivosti člověka může být jejich účinek cítit ihned nebo až po 3 týdnech při pravidelném užití.

Jak dlouho kapky užívat?

Je věc naprosto individuální. Liší se u jednotlivých problémů i jedince. Při sestavení vhodné směsi v poradně určíme i počet lahviček doporučeného daného složení. Bachovy esence mohou být používány krátkodobě pro vyřešení specifického problému, nebo dlouhodobě pro zlepšení kvality celého našeho života. Neexistují žádná omezení užívání. Nevzniká závislost.

Můžou mi esence pomoci s nějakým traumatem?

Zranění psychiky sice nelze naprosto vyléčit, ale pokud se vám stále znovu připomíná a situace se opakuje, esence mohou být užitečné jako podpora při kineziologii (práci s traumatem). Esence pro krizové situace vám mohou pomoci, abyste traumatické události neprožívali tak intenzivně a byli schopni je adekvátně zvládnout.

Funguje to i na děti?

ANO, maminky často využívají esencí pro uklidnění svých dětí (např. při růstu zubů, problémech se spánkem atd.) a také jako podporu při různých formách neadekvátního chování či závislostech (hyperaktivita, kousání nehtů). Toto vše je spojeno s emocemi.


V jakých situacích esence mohou pomoci?

  • zmírnění nebo rozpuštění strachů, úzkostí, nočních můr
  • zvýšení motivace k práci, k životu, více chuti do života
  • zlepšení spánku
  • optimismus a nalezení vnitřní síly
  • překlenutí životní změny (stěhování, odchod do důchodu, těhotenství a porod, nová práce, škola..)
  • úleva od smutku a smíření s odchodem blízkého člověka, domácího mazlíčka
  • zklidnění před stresovými situacemi (zkouška, přijímací pohovor, návštěva zubaře, operace...)
  • zamezení šikany ve škole či na pracovišti

Buďte zdraví

Viola Kalousová-specialista | © 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!