Co jsou Bachovy esence?

Bachovy esence dokáží člověka jemně vyladit a pomoci v náročných situacích a s náročnými emocemi. Je to jemná pomoc s velkým dosahem. Přináší uvědomění, uvolnění a uklidnění.Konkrétně vidím přínos Bachovy terapie ve zlepšení nálady a komunikace v rodině. Díky tomu, že děti jsou postupně víc v klidu, dochází k úlevě na obou stranách. Je to jako s loupáním cibule. Bachovy esence pomohou odstranit a rozpustit mnoho vrstev. Dostaneme se hlouběji. V některých případech je to dostačující a někdy jde o přípravu na další práci, na kterou jsou pak děti naladěnější a lépe reagují.

Konkrétně mohu zmínit např. esenci Impatiens (Netýkavka), což je úžasná esence, která pomáhá netrpělivým a hyperaktivním dětem, u kterých může docházet k výbuchům vzteku. Tyto děti bývají velmi rychlé a zbrklé. Tématem je velké vnitřní napětí, netrpělivost, prudká a rychlá změna emocí (rychlý nástup adrenalinu). Užíváním této esence se mění energetické nastavení – dochází k většímu propojení s okolím.
Do energetického pole přijde s touto esencí energie trpělivosti, sounáležitosti a uvolnění. Tuto esenci je dobré užívat dlouhodobě.

Při Bachově terapii dostanete svou unikátní kombinaci esencí na míru, namíchanou z 6-7 esencí. Některé z těchto esencí jsou potřeba více, některé méně, ale dohromady tvoří naprosto jedinečnou směs, přesně takovou, jakou potřebujete.

Jak Bachovy kapky působí?

Bachovy kapky působí na emocionální úrovňi jedince. Tím se člověk stává harmonickým a odeznívají i jeho potíže fyzické. Je to záležitost naprosto individuální. Lze vytvořit až 293 000 000 kombinací Bachových kapek na míru.

Jak užívat Bachovy kapky?

Není nutné dodržovat přesnou hodinu nebo rozmezí mezi dávkami. Pokud nelze jinak, minimální přestávka mezi dávkami by měla být aspoň 1 hodinu.

Nevím, kolik dávek za den jsem užil(a). Mohu užívat i častěji?

Bachovy kapky lze užívat v případě potřeby i častěji než 4x denně. Pokud si nepamatujete počet dávek, užijte raději více než méně. Není možné je předávkovat.

Lze Bachovy kapky předávkovat a mají vedlejší účinky nebo jsou návykové?

Bachovy kapky jsou 100% bezpečné. Předávkování není možné, nevzniká návyk ani nemají vedlejší účinky. Jsou přírodním produktem.

Mohou se Bachovy kapky užívat s jinými léky nebo přípravky?

Bachovy kapky lze užívat i jakýmikoli léky (i antidepresivy), přípravky, doplňky stravy, homeopatiky, bylinkami atd., prakticky s čímkoli.

Kdo může Bachovy kapky užívat?

Bachovy kapky může užívat kdokoliv. Malá miminka, těhotné ženy, kojící matky, dospělí muži i ženy, ženy v klimakteriu a také senioři. Také každé zvířátko - psi, kočky, papoušci, koně...a také rostliny (zejména pokojové).

Jak dlouho Bachovy kapky vydrží?

Expirace Bachových kapek je 6 měsíců. Pokud nejsou kapky konzervovány alkoholem, je expirace jen 1 měsíc.

Za jak dlouho spotřebuji kapky ve 30ml lahvičce?

Při pravidelném užívání 4x denně 4 kapky se lahvička spotřebuje za cca 1 měsíc.

Nechci kapky konzervované alkoholem!

Na vyžádání můžeme připravit i kapky na míru bez konzervace alkoholem. Expirace těchto kapek je jen 1 měsíc a je potřeba kapky uchovávat v chladu!

Jak se zbavím alkoholu v kapkách?

Bezalkoholový nápoj připravíte nakapáním 4 kapek do 1 dcl vody. Nebo nakapejte 4 kapky do vroucí vody a nechte vychladnout.

Za jak dlouho kapky účinkují?

Kapky účinkují hned. Jejich působení je velmi jemné. Podle citlivosti jedince lze pociťovat působení hned nebo do 3 týdnů při pravidelném užívání.

Jak dlouho kapky užívat?

Je věc naprosto individuální. Liší se u jednotlivých problémů i jedince. Při sestavení vhodné směsi v poradně určíme i počet lahviček doporučeného daného složení. Bachovy kapky můžeme užívat krátkodobě ke zharmonizování jednoho problému nebo dlouhodobě ke zkvalitnění celého svého života. Užívání není omezeno. Kapky lze užívat i celý život, je to jedině ku prospěchu. Nevzniká závislost.

Můžou mi esence pomoci s nějakým traumatem?

Trauma to nezahojí, ale pokud se vám stále vrací a zážitky se opakují, mohou esence sloužit jako pomocník při kineziologii (práce s traumatem). Krizová esence pomůže tomu, že traumatickou událost nebudete vnímat tak bolestně a povede se vám ji dostatečně zpracovat. 

Funguje to i na děti?

ANO, maminky esence hojně používají na zklidnění miminek (růst zoubků, špatné spaní apod.) a také jako pomoc při různých typech nevhodného chování nebo závislostí (hyperaktivita, kousání nehtíků). Vše, co je způsobeno emocemi. 


V jakých situacích esence mohou pomoci?

  • zmírnění nebo rozpuštění strachů, úzkostí, nočních můr
  • zvýšení motivace k práci, k životu, více chuti do života
  • zlepšení spánku
  • optimismus a nalezení vnitřní síly
  • překlenutí životní změny (stěhování, odchod do důchodu, těhotenství a porod, nová práce, škola..)
  • úleva od smutku a smíření s odchodem blízkého člověka, domácího mazlíčka
  • zklidnění před stresovými situacemi (zkouška, přijímací pohovor, návštěva zubaře, operace...)
  • zamezení šikany ve škole či na pracovišti

Buďte zdraví

Viola Kalousová-specialista | © 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!