Kraniosakrální uvolnění

Toto "uvolnění" představuje velmi jemný a nenásilný manipulační postup. S jeho pomocí je možné identifikovat a řešit různé komplikace. Tato metoda stimuluje přirozené procesy v těle k optimalizaci funkce mozku a míchy, k minimalizaci škodlivých účinků stresu a k vylepšení obecného zdravotního stavu a posílení imunitního systému.

Jejím zakladatelem je Dr. John E. Upledger, lékař zabývající se osteopatickou medicínou (osteologie = věda o kostech). Byl jedním z prvních západních lékařů, kteří objevili souvislost mezi tzv. spontánním vyléčením tzv. neřešitelných případů a pochopením nemoci jako učebního procesu. Kraniosakrální terapie učí, že fyzickému projevu nemoci předchází již dlouhou dobu disharmonie na jemně-hmotné úrovni.

Dr. Upledger objevil, že mezi pánví (os sacrum) a lebkou (cranium) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu - spojení mezi os sacrum a os occipitale. Zde pulsuje energie ve formě tzv. mozkomíšní tekutiny. Odtud také pochází název pro Kraniosakrální terapii. Techniky této terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci pulsující energie, a tím i na aktivizaci vlastních léčebných sil těla a jejich stimulaci.

Účinnost Kraniosakrálního uvolnění je z velké části závislá na přirozených sebeléčících fyzických procesech klienta. Jemné doteky pomáhají posílit působení mozkomíšního moku, který je součástí kraniosakrálního systému, a tím zlepšují vnitřní prostředí těla.

Tato procedura se provádí v leže, v pohodlném oblečení a trvá přibližně jednu hodinu.

Viola Kalousová-specialista | © 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!